środa, 7 października 2015

Zaczytani nocą

2 października br., tuż po godz. 19.00 wspólnie z młodymi czytelnikami z Filii Długoszyn i z Filii Jeziorki, rozpoczęliśmy zabawę pt. „Zaczytani nocą”. 
Ze względu na 70. rocznicę wydania książki o przygodach Pippi Pończoszanki, spotkanie w całości poświęcone było uroczemu rudzielcowi.
Podczas wieczornej zabawy, drużyny: 
Pippi,
 Anniki,
 Tommy'ego
 i Pana Nilssona,
 mogły wykazać się fizyczną tężyzną, sprytem oraz kreatywnym podejściem do zadań. Przeciągaliśmy linę, chodziliśmy na mini szczudłach,

 popisywaliśmy się znajomością kolorów

 oraz, tuż przed sezonem narciarskim, „jeździliśmy” na 3-osobowych biegówkach.

 Największą atrakcją była gra, odbywająca się na terenie biblioteki. Zawodnicy musieli odszukać 10 kopert, skrzętnie ukrytych przez Panią Ksenię.
Aby zebrać litery, potrzebne do ułożenia imienia „Pippilotta”, dzieci pod wodzą opiekunów drużyn zaglądały m.in. pod krzesła w Audytorium,
 szukały na półkach z książkami w Wypożyczalniach,
 buszowały w Czytelni Czasopism,
a w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, próbowały odnaleźć pluszaki,
zawierające upragnione literki.
 Decydujące punkty dzieci mogły zdobyć w tanecznej konkurencji.

 Nie były to jednak zwyczajne pląsy, ale test sprawdzający najmłodszych, ze stopnia przyswojenia treści książki „Pippi Pończoszanki”.
 Niespodzianką wieczornego spotkania było wspólne dmuchanie świeczek na torcie z wizerunkiem małej siłaczki.Podsumowanie rywalizacji wyłoniło zwycięską drużynę, którą okazała się bezkonkurencyjna grupa Pippi.

A oto dzieci najchętniej czytające na naszych filiach i bawiące się z nami tego wieczoru:
W tym miejscu organizatorki spotkania pragną serdecznie podziękować darczyńcom: Wydawnictwu Zakamarki oraz Wydawnictwu Nasza Księgarnia, które na potrzeby spotkania przekazały książki, Wydawnictwu Jung-off-ska, które podarowało audiobooki oraz Firmie Badge4u, która wykonała pamiatkowe znaczki z wizerunkiem Pippi Pończoszanki. 
Jesteśmy również niezmiernie wdzięczne Państwu Banasikom, właścicielom Zakładu Ciastkarsko-Piekarskiego, którzy ufundowali dzieciom pyszny tort.