wtorek, 17 maja 2016

Zaczytani nocą

13 maja br., po godz. 19.00 rozpoczęliśmy spotkanie „Zaczytani nocą – Czarodzieje w Bibliotece”, w której wzięli udział czytelnicy z Filii Długoszyn i z Filii Jeziorki. Ze względu na temat spotkania, uczestnicy wieczornej zabawy skupili się wokół przygód najsłynniejszego młodego czarodzieja - Harrego Pottera.
Dzieci zostały przydzielone przez tiarę 

do czterech grup i tak:
Gryfoni, 

Puchoni, 

Ślizgoni

i Krukoni 

rozpoczęli zaciętą rywalizację. Zabawę rozpoczęliśmy mocnym akcentem. Odwiedzili nas bowiem wyjątkowi goście z Centrum Edukacyjnego Tamariki. Zebrani w Audytorium modzi czarodzieje mogli dowiedzieć się od pani Dominiki 
wielu cennych informacji o sposobie przyrządzania magicznych, kolorowych eliksirów,

 a pan Andrzej zaprezentował wyjątkowe właściwości oraz niezwykle wybuchową moc ciekłego azotu. Każdy z uczestników spotkania miał okazję, by zjeść zamrożone czipsy.
Poznaliśmy jak zachowuje się balon w kontakcie z ciekłym azotem.
Jakie to uczucie kiedy polewa się ciekłym azotem dłoń
albo kiedy na dłoni mamy kulę ognia.
Poznaliśmy także wybuchową moc ciekłego azotu
i jego reakcje w kontakcie z ciepłą wodą.

Pełni wrażeń rozpoczęliśmy wieczorną wędrówkę po mieście w poszukiwaniu siedmiu ukrytych Horkrusów.

 Na szlaku czekał na nas między innymi prefekt,

 a miejskim parku, tuż przy fontannie, mogliśmy spotkać się z czarodziejem, którego zaprosiliśmy do biblioteki.

 Po powrocie do biblioteki dzieci miały okazję zmierzyć się z testem ze znajomości przygód Harrego oraz rozegrać naziemny mecz quiddicha. O ostatecznym wyniku zadecydowała dogrywka, w której wyłoniliśmy zwycięską drużynę Slytherinu. 
Na zakończenie spotkania zostało nam jeszcze zaprezentowanie się w pełnym składzie.
 
W tym miejscu organizatorki spotkania pragną serdecznie podziękować hojnym darczyńcom: Wydawnictwu Media Rodzina, które na potrzeby spotkania podarowało książki, manufakturze Ciuciu Artist za przekazanie ręcznie robionych słodyczy we wszystkich smakach, Centrum Edukacyjnemu Tamariki za wspaniały pokaz naukowej magii, Akademii 2012 za wypożyczenie sprzętu sportowego oraz właścicielom jaworznickich lokali: kawiarni „Kawa3herbata”, pizzerii „Giovanni”, kawiarni „Galicja” oraz restauracji „Trzy Bramy” za udostępnienie swoich lokali do przeprowadzenia gry terenowej oraz za ufundowanie nagród dla uczestników spotkania. Za wspólną zabawę w poszukiwaniu Horkruksów dziękujemy także prefektowi Roksanie i czarodziejowi Łukaszowi.