piątek, 21 października 2016

Zaczytani nocą

14 października br. wspólnie z najmłodszymi czytelnikami z dzielnic Długoszyn i Jeziorki rozpoczęliśmy kolejną wieczorną zabawę „Zaczytani nocą”. Ze względu na to, iż w piątek Kubuś Puchatek obchodził swoje okrągłe, 90. już urodziny, spotkanie poświęciliśmy Misiowi o Małym Rozumku. 
Tym razem rywalizowały drużyny:
Kubusia Puchatka
Tygryska
Kłapouszka
 oraz Prosiaczka
Zabawę rozpoczęliśmy spotkaniem z Mistrzem Pszczelarstwa panem Władysławem Odrzywołkiem z Miejskiego Koła Pszczelarzy. Pan Władysław podzielił się z dziećmi swoją wiedzą na temat życia i ciężkiej pracy pszczół. 
Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. jak wygląda weselny ul 
czy pszczela ramka,
dowiedzieć się kto mieszka w pasiece i jakie odgrywa w niej role, a na koniec wizyty pszczelarza, spróbować jak smakuje miód z pasieki pana Władysława. Każdy miłośnik przygód Kubusia Puchatka świetnie poradził sobie z zagadkami Sowy Przemądrzałej oraz z szaradami stolikowymi.

Po grupowych zmaganiach manualnych, polegających na tworzeniu pięknych kartek urodzinowych dla solenizanta,
przyszedł czas na wspólne odśpiewanie „Sto lat” i dmuchanie świeczek na torcie.

Nie zabrakło buszowania po bibliotece w poszukiwaniu puchatkowych portretów, potrzebnych do rozwiązania krzyżówki.
Każdy mógł spróbować swoich sił podczas wyławiania z rzeki osiołkowych ogonów,


tropienia wskazanych zwierzątek,
a także podjąć próbę przyczepienia Kłapouchemu zagubionego ogona.
Po podliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że tym razem zwyciężyła grupa Kłapouszka:)
Urodzinowe spotkanie Kubusia Puchatka nie byłoby tak udane, gdyby nie darczyńcy, którzy bardzo hojnie wsparli naszą inicjatywę. Pragniemy serdecznie podziękować Wydawnictwu Nasza Księgarnia za podarowanie książek i audiobooków, Wydawnictwu Zielona Sowa, które na potrzeby spotkania przekazało pocztówki z wizerunkiem Kubusia Puchatka, Wydawnictwu Dwie Siostry, które podarowało materiały promocyjne oraz Firmie Badge4u, która wykonała pamiątkowe znaczki z podobizną Puchatka i jego przyjaciół. 
Jesteśmy również niezmiernie wdzięczne panu Władysławowi Odrzywołkowi za podzielenie się z najmłodszymi swoją wiedzą oraz słodkim miodem oraz panu Stanisławowi Bigaj, który ofiarował nam piekarnicze wypieki. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Państwa Banasików, właścicieli Zakładu Ciastkarsko-Piekarskiego, którzy ufundowali dzieciom przepyszny tort, wzbudzając zachwyt wśród najmłodszych.