piątek, 4 listopada 2016

Radosna Niepodległość

11 listopada, 98 lat temu, Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo nad wojskiem polskim. Tego samego dnia po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Jednak dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 
Z okazji tego radosnego święta zapraszam wszystkich na spotkanie, które odbędzie się 10 listopada o godz. 16.00 w "Klubie pod Skałką".
 W małym gronie, wesoło, plastycznie i muzycznie spędzono przedświąteczny wieczór. Po części oficjalnej wykonaliśmy kotyliony, które posłużyły do zabawy, bo co, jak nie taniec i śpiew, integruje środowisko. Podczas spotkania czytano patriotyczne wiersze i słuchano pieśni m. in.: „Pierwsza kadrowa” i „Piechota, ta szara piechota” w wykonaniu Daniela Dudziaka, a uczestnicy imprezy starali się wtórować wokaliście.