poniedziałek, 22 maja 2017

Zaczytani nocą

12 maja br. wspólnie z najmłodszymi czytelnikami z dzielnic Długoszyn i Jeziorki rozpoczęliśmy kolejną wieczorną zabawę z cyklu „Zaczytani nocą”. Tym razem, ze względu na Międzynarodowy Dzień Rodzin, na wieczorne spotkanie zaprosiliśmy młodych czytelników wraz z rodzicami. Wzmocnione składy walczyły o laur zwycięstwa w drużynach:
 Króla Zygmunta, 
Króla Bolesława, 
Króla Kazimierza
 oraz Króla Władysława
 pod przewodnictwem królewskiej pary. 

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy w iście rycerskim stylu. Odwiedzili nas bowiem przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Ziemi Jaworznickiej,
 którzy wprowadzili zebranych w klimat dworskich wojaków. Goście prezentowali elementy ubioru
i wyposażenia dawnych rycerzy,
opowiedzieli o zwyczajach i kodeksie rycerskim, a także zaprezentowali się w walce wręcz.
Przygotowali również dla zawodników wspaniały turniej rycerski – dzieci stoczyły pojedynki na piankowe miecze,
rodzice współzawodniczyli w przeciąganiu kija na swoją stronę.
Zaproszeni goście pełnili honory jury, wyłaniając zwycięzcę naszych manualnych zmagań, podczas których przygotowaliśmy herby drużyn. 
Kiedy zapadł już zmrok, wyruszyliśmy w miasto, szukając, podczas gry terenowej, siedziby karczmy, rycerza w jaworznickim parku
oraz królewny na bibliotecznym balkonie. A w bibliotece trzeba się było trochę nagimnastykować aby zdobyć kolejne informacje do krzyżówki.
Powrót do biblioteki obfitował w smocze zmagania: pojenie się wodą przez smoczki
 i zdobywanie smoczych ogonów.
 Podsumowanie zaciętej rywalizacji wyłoniło zwycięską grupę, którą okazała się drużyna Króla Bolesława.
Pragniemy serdecznie podziękować darczyńcom, którzy hojnie wsparli naszą rycerską inicjatywę:
Wydawnictwom Adamada, RM oraz Dragon, które na potrzeby spotkania ofiarowały książki, Wydawnictwu Granna za ufundowanie puzzli i szablonów tematycznie związanych z klimatem naszej zabawy, Dyrekcji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Zamku w Ogrodzieńcu oraz Zamku w Lipowcu za przekazanie bezpłatnych biletów rodzinnych, Laserowemu Centrum Rozrywki Laserhouse,Pani Bernadecie Natonek - właścicielce Kawiarni Galicja za udostępnienie lokalu do przeprowadzenia gry terenowej i nagrodę dla zwycięskiej drużyny, Pani Bogusławie Ślęczce - właścicielce Fitness Szoku i Cube Szoku za przekazanie bezpłatnych wejściówek na siłownię oraz Pani Barbarze Gembarowskiej, konsultantce Oriflame za podarowanie bonów upominkowych na Spotkanie z Pięknem. Słowa podziękowania kierujemy także do członków Bractwa Rycerskiego Ziemi Jaworznickiej oraz naszych wolontariuszy – Roksany i Przemka za pomoc w przeprowadzeniu gry terenowej.
Do następnego razu:)