środa, 17 lutego 2016

EkoSkrzat

Puszek, Mruczek i Kicia też mają święto! Dzień Kota (Międzynarodowy lub Światowy Dzień Kota - jak brzmi pełna nazwa) obchodzimy 17 lutego.
To święto w tym roku obchodzone będzie w Polsce już po raz 10! Pierwszy Dzień Kota odbył się w naszym kraju w 2006 roku i od tego czasu co roku w lutym kociaki świętują. Dzień Kota został wymyślony w 1990 roku we Włoszech. Po co? Przede wszystkim po to, aby podkreślić rolę kotów w naszym życiu, a także aby poprawić warunki bytowe mruczków: głównie tych wolno żyjących i szukających domów (w schroniskach, domach tymczasowych itp.).
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 dowiedziały się jak należy troszczyć się o kotki. Rozpoznawały kotki z różnych bajek, wysłuchały przygód Kotka Splotka, brały udział w jedzeni bez używania rąk
oraz w zwijaniu włóczki. Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.
W dniu 21 marca na ręce Pani Katarzyny Pokuty, prezes Fundacji Koty z Kociej, zostały przekazane wszystkie zebrane dary z Przedszkola Miejskiego nr 6.

Pani Kasia opowiedziała o działalności Fundacji a także przeczytała dzieciom książkę "Przepraszam, czy jesteś czarownicą".